S ájurvédou víte, co dělat!
Ájurvéda je věda a umění, které nám pomáhá a ukazuje, jak dosáhnout pravého štěstí, skutečného zdraví a realizovat sny a záměr. Dává nám vodítka k tomu, jaké věci (výživu, byliny, aktivity atd.) volit, pro jaký typ člověka, v jakém období a co pro nás bude nejlépe fungovat. Ukazuje nám, při jakém životním stylu dosáhneme vitálnosti a životního elánu.
Díky ájurvédě pochopíme svůj organismus, své tělo, které nás nese životem, svou přirozenost. Pokud uplatňujeme principy ájurvédy ve svém životě, přirozeně začneme činit volby a dělat věci, které jsou pro nás vhodné a ke kterým jsme předurčeni. Vytvoříme tím také prostor, v němž se může projevit skutečné zdraví a štěstí.
Každý člověk je jedinečný. Má svou přirozenost (prakrti), která byla dána okolnostmi ve chvíli početí. A v průběhu života, pod vlivem aktuálních okolností a životního stylu, má člověk také momentální rovnováhu či stav prvků (vikrti).
Ájurvéda dokáže vykreslit krajinu, ve které se v každém momentě pohybujeme, a dá nám mapu a pokyny, aby naše cesta životem byla co nejhladší, abychom plynuli s proudem. Dozvíme se, v jakém rytmu funguje náš vlastní, jedinečný organismus a co je pro nás vhodné a nevhodné.
Přejděte na nový web
Ájurvéda pro život.
Související:
- Kundalini jóga podle Yogi Bhajana je jogínská tradice, která kombinuje dechové techniky, fyzické cvičení, relaxaci, meditaci a mantry. Pomocí těchto technik kundalini jóga záměrně a vědomě pracuje s energií – s jejím vytvářením, směrováním a rozváděním v těle. KJ je bezpečný způsob, jak stimulovat vlastní přirozené zdroje a dosáhnout zdraví, štěstí a celistvosti na…
- Listopad nás přivádí zpět domů. Stále se můžeme těšit z hojnosti nedávno sklizených plodin a jídla. Načasování je to dokonalé, jelikož si potřebujeme vybudovat dostatečné energetické zásoby, rozuměj tuk, na zimu. Tuková vrstvička nám pak v nejchladnějších měsících poslouží jako izolace. Vnějšímu světu vzdáváme díky za výživu a pospolitost, ve…
- „Zasej myšlenku a sklidíš čin. Zasej čin a sklidíš zvyk. Zasej zvyk a sklidíš charakter. Zasej charakter a sklidíš osud.“ (indický filosof Svámi Šivananda) Na tomto tříhodinovém semináři budeme pracovat s tzv. sankalpou – záměrem. Je to krátce, přímo, pozitivně a v přítomné čase vyjádřená skutečnost, které chceme ve svém životě dosáhnout.…